Østhavet
5 minutter lesetid

Vardøjentene tok gull og sølv i NM!

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
KANONINNSATS: Ramona Eriksen og Marion Bye sparte ikke på kruttet i senior-NM og tok henholdsvis gull og sølv. Alle foto: AK-54 / Vårin Antonsen Utne

Ramona Eriksen og Marion Bye tok hver sin pallplass i senior-NM i bryting sist helg. På toppen av dette fikk begge jentene noen ekstra påskjønnelser i forrige uke.

Saken fortsetter etter annonsen
ANNONSE

AK-54 melder om en fantastisk brytehelg i Oslo, og det er ikke vanskelig å tro med de resultatene de presterte. Sammen med Fredrikstad BK Atlas ble Atletklubben 1954 beste klubb for kvinner i senior-NM.

OVERLEGEN: Eriksen var overlegen på matta og motstanderne hadde ingen sjanse mot vardøværingen. Foto: Vårin Antonsen Utne

Overlegent gull

Ramona Eriksen fikk to motstandere i klassen, men ut fra resultatene var det ingen av dem som kunne matche vardøjenta. Verken Olkkonen Sara Katarina fra Skedsmo Bryteklubb eller Martinsson Hanna Faafeng fra Lambertseter Bryteklubb fikk inn et eneste poeng mot Eriksen. En solid gullmedalje, med andre ord.

I tillegg til gull i NM ble det klart at Eriksen også skal delta i Europamesterskapet for U23 første uken i mars, og nettopp dette har også vært et av målene til Eriksen i år.

Kommende helg skal hun delta i Nordnorsk Mesterskap i Mehamn, og etterpå drar hun til Klippan Lady Open og en treningsuke i Sverige. Deretter står Tyskland for tur, med konkurransehelg i Dormagen, før det blir hjemmetrening fremover mot EM.

Deltok for å få konkurranseerfaring

Selv om Marion Bye egentlig er juniorbryter, deltok hun i senior-NM for å få konkurranseerfaring. Bye gikk på et tap mot Solheim Iselin Maria Moen fra Snøgg Bryting, men resultatet ble likefult en hederlig andreplass.

FIKK ØNSKET ERFARING: Juniorbryteren Marion Bye deltok for erfaringens skyld, og mot seniorbryteren Solheim Iselin Maria Moen fra Snøgg Bryting møtte hun dessverre overmakten. Nå bærer det likevel mot junior-NM hvor hun får møte jevnbyrdige utøvere.
Saken fortsetter etter annonsen
ANNONSE

For sin innsats med bronse i Cadet-EM og sin sterke femteplass i VM, fikk Bye en bukett tulipaner fra Norges bryteforbund.

Nå skal Marion Bye på treningsleir i Klippan, og i midten av mars står junior-NM på timeplanen hvor hun møter sine jevnaldrende motstandere.

HEDERLIG SØLV: Gode erfaringer rikere og med en flott andreplass i bagasjen.
NORGES BESTE: Landets beste bryter i 50kg Senior Kvinner er Vardøs egen Ramona Eriksen. Foto: Vårin Antonsen Utne
VELFORTJENT: Etter helgens innsats var det mer enn fortjent å få seg en god pizza.

Ekstra bonus

Som om ikke NM-gull og EM-plass var nok, fikk Ramona Eriksen sitt kokkefagbrevunder under et høytidelig arrangement med pomp og prakt i forrige uke. Eriksen var strålende fornøyd med «Meget godt bestått».

FIKK FAGBREVET: Uken ble ekstra hyggelig da Ramona Eriksen fikk utdelt sitt fagbrev som kokk.