Ny hytte på Oksevatnet

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Sist helg ble det nye hytteprosjektet på Oksevatnet ferdig. Nå jobber man med å avklare dato for offisiell åpning.
– I helga bygde vi ferdig Perletur-hytta ved Oksevatnet. En fantastisk flott dagsturhytte, sier Hugo Tingvoll, daglig leder i Finnmark Friluftsråd.
Saken fortsetter etter annonsen
ANNONSE
Enda mer populært turmål
– Beliggenheten med den fine utsikten gjør dette veldig bra. Jeg tipper Oksevatnet etter dette vil bli et enda mer populært turmål for både folk i Vardø og besøkende, sier Tingvoll.

Han legger til at dette er den åttende dagsturhytta i Finnmark.
– Vi har også bygd i Alta, Båtsfjord, Gamvik, Karasjok, Lebesby, Måsøy, Nordkapp. Forhåpentligvis rekker vi 2 til i løpet av høsten.
Nå jobber man med å avklare dato for fellestur og åpning.
– Dette vil bli gjort i samarbeid med Vardø turlag og Vardø kommune. Det er turlaget som har tatt på seg jobben med tilsyn av Perletur-hytta, sier Tingvoll.

