Østhavet
2 minutter lesetid

Ingen post denne uken

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Med fare for å gjenta oss selv: Den siste uken har det igjen vært problemer med postgangen i Vardø. Vel, ikke bare problemer. Det har ikke vært normal postgang i det hele tatt denne uken.

Posten Norge skylder på ferieavvikling, og minner om at vårt faste postbud er tilbake i neste uke.

Saken fortsetter etter annonsen

Mangler vikar

Mangel på vanlig post kan være alvorlig for mange, kanskje spesielt de som ikke er tilgjengelig for elektronisk post.

– Jeg kan bekrefte at vi manglet postbud i Vardø torsdag og fredag i forrige uke. Dette pga mangel på vikar. Vi har søkt etter vikar lokalt, men ingen har vist interesse. Ferieavvikling har dessverre gjort dette utfordrende, sa pressesjef i Posten Norge, Kenneth Pettersen i forrige uke.

Situasjonen denne uken er enda verre ettersom det ikke finnes vikar i det hele tatt. Igjen minner Posten Norge om at vårt vanlige postbud snart er tilbake fra ferie.

Dårlig arbeid

I forrige uke hadde Østhavet gjort en avtale med eget avisbud om utkjøring av aviser, ettersom vi ble gjort oppmerksom på problemene på forhånd. Likevel kom det plutselig et «postbud» som skulle sørge for å få ut avisene. Vel… For å si det mildt, så var det ikke alle i kommunen vår som fikk sine aviser.

Hva som skjer denne uken, vet vi ikke i skrivende stund.