Østhavet
2 minutter lesetid

Bortgjemt – men ikke glemt. En annerledes 17.mai

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
STORFORNØYD: Eli Hermannsen og Gudrun Brinchmann, to av beboerne som var storfornøyd med 17.mai feiringen på aldershjemmet. Tusen takk både til ansatte, Vardø kommune og bymusikken! Foto: privat

Her på sykehjemmet var det pyntet overalt, blomster og hvite duker. Hjelpepleierne startet med å hjelpe å pynte oss. Etter en god frokost ble vi ledet til Lillestua for å ta imot bymusikken. Noe så flott, alle sammen var møtt opp og vinket og hilste. Det var mange våte øyne da de spilte for oss. Tenk bare for oss, noe så flott.

Saken fortsetter etter annonsen

Etter musikken var det iskremutdeling, slik det er 17. mai, og bordet fullt av annet godt. En flott middag og så en lur. Ettermiddagskaffe med flotte bløtkaker og kveldsen var det gode, fine skiver og snitter.

For et arbeid fra kjøkkenansatte – Tusen takk!

En spesiell hilsen til Laila og Rotchel for deres aktiviteter. 95 år gamle Eli mintes 17. mai for 75 år siden, i tog med 80 000 andre og Kongefamilien på balkongen. Selv om det ble pøsregn og blaute bluser, var det en veldig flott, artig og minnerik dag.

Et flott aldershjem har vi, med superansatte. En flott kommune som tar vare på oss, takk til dem og takk til alle ansatte på aldershjemmet, dere er supre. Stor hilsen til bymusikken.

Hilsen fra beboere