Gir 10 000 kroner til hobbykvelder for barn og unge

Hanne Frantzen vant førstepremien på 10 000 kroner i Radio Domens julelotteri. Dette skal hun bruke til å lage gratis hobbykvelder for barn og unge fra syv til 18 år.
Hanne Frantzen driver Galleri Luna der hun ønsker å skape ulike kreative aktiviteter. Nå starter hun opp med hobbykvelder hver mandag for barn og unge fra syv til 18 år. Lillejulaften vant hun førstepremien på 10 000 kroner på Radio Domens julelotteri. Frantzen forteller at hun skal bruke pengene på utstyr til hobbykveldene for barn og unge.
– Barn fra syv til ni år må ha med foresatte i begynnelsen. Påmelding til den første hobbykvelden er mandag for å måle interessen. Hobbykvelden er åpen for alle, de over 18 år må betale en liten avgift per gang. Målet er lærerikt, kunstnerisk utfoldelse og samvær på tvers av aldersgrensene, sier Frantzen.
Hun sier det vil bli gjennomført aktiviteter som tegning, maling, strikking, hekling, glass fusing/porselensmaling/keramikk, foto, papirkunst, fikselaug, samt sesonghobby til dager som Valentines, påske, sommer, pomor, jul og så videre. I løpet av året vil «etablerte kunstnere», vardøværinger og andre, undervise i forskjellige teknikker som akvarellmaling, foto, porselensmaling og liknende.
Kursene vil bli annonsert og alle i Vardø kan delta på spesialkursene mot en liten avgift for materiell/undervisning. Galleriet ønsker også kontakt med vardøværinger som har lyst å lære fra seg sin hobby/kunst på dugnadsbasis.