Østhavet
2 minutter lesetid

Avinor sponser vardøidretten

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
PÅ FLYPLASSEN: Alle klubbene stilte med representanter da de møtte Avinor på Vardø lufthavn. Foto: Dan Tore Jørgensen

Fire klubber i Vardø har mottatt 3 x 5000 kroner fra Avinor. Dette er penger som kommer godt med når klubbene satser på ungdommene.

Saken fortsetter etter annonsen

Alle klubbene var selvfølgelige takknemlige for midlene som i praksis er 5000 kroner hvert år i tre år fremover. Mandag møtte de opp på flyplassen og fikk seg en liten omvisning.

Gode søknader

Det var Vardø NTN Taekwon-Do klubb, Atletklubben 1954, håndballgruppa og Vardø Crossklubb som var så heldige å få litt økonomisk hjelp fra Avinor.

Lufthavnsjefen i Vardø, Tom Olav Mentzen, sier de hadde levert gode søknader, så det var ikke vanskelig å bevilge disse pengene.

Saken fortsetter etter annonsen

Arne Borgersen fra Vardø Crossklubb sier pengene kommer godt med når premier og likende skal kjøpes inn.

Monika Robertsen Andreassen i AK-54 forteller at deler av midlene skal gå til sommercamp på Hvaler utenfor Fredrikstad, og det som måtte bli igjen vil gå til andre reiser og stevner.

Hos Taekwon-Do-klubben skal pengene gå til kadettmesterskapet de har til høsten, med basseng, taco, overnatting og mesterskap, forteller Marte Brasøy Sætrum.