Trening, slit og moro i julen

Selv om det har vært jul og fridager, har ikke idrettsutøverne våre ligget på sofaen og fetet seg opp. Tvert imot.
Deler av Atletklubben 1954 har eksempelvis vært på besøk i Tromsø og fått noen treningsdager med variert innhold.
Juletrening i Tromsø
– Selv om det er jul, så trener vi der vi er, forteller AK-54.
I julen holdt Ramona og Anne Therese Eriksen trening i Tromsø bryteklubb. Og under oppholdet skulle de også få prøve seg på kickboksing i tillegg til både bryting, styrke og svømming.
– Vi koser oss på trening. Ramona må trene, – det er jobben hennes, skriver klubben.

AK-54 melder om spennende kickboksing-trening med Alexandra Divina, og om fornøyde brytere og trenere i Tromsø. Og etter hvert fikk Alexandra Divina prøve seg som bryter.
– Et annet ungt brytetalent var også til stede. Lone Nordheim fra Tromsø bryteklubb, og hennes trener Ian Eriksen, deltok på juletreningen.
– Bryting er ikke bare grepsteknikk, det er så mye, mye mer. Alexandra fikk mange ulike oppgaver å prøve seg på, og hun tok hver eneste en på strak arm. Uredd, leken, nysgjerrig og lærevillig gjaldt alle parter på treningen, forteller AK-54.
Etter julens samling dro Ramona Eriksen til Helsingborg på treningsleir med landslaget.

